اعلام ظرفیت های دانشگاه فرهنگیان برای سال تحصیلی ۹۷-۹۸؛ جدید

با اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری و انتشار دفترچه انتخاب رشته ؛ داوطلبان خود را برای انتخاب رشته اماده می کنند. در این بین پیرو پست های قبلی و با توجه به سوالات زیاد داوطلبان برای دانشگاه فرهنگیان، در این پست اطلاعات تکمیلی درمورد ظرفیت پذیرش در دانشگاه فرهنگیان در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد:

در دفترچه انتخاب رشته امسال، نوع پذیرش و شرایط عمومی تغییرات اندکی داشته است که در پست قبلی به آن اشاره شد. در این پست ظرفیت های پذیرش مورد بحث قرار خواهد گرفت:

 

در رشته علوم ریاضی و فنی، ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۳۶۲۱ نفر است که تمام این ظرفیت با اعمال نمره و سوابق تحصیلی توامان ، پذیرش صورت خواهد گرفت.

در رشته علوم انسانی، ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۱۳۸۹۸ نفر است که تمام این ظرفیت با اعمال نمره و سوابق تحصیلی توامان ، پذیرش صورت خواهد گرفت.

در رشته علوم تجربی، ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۵۲۰۳ نفر است که تمام این ظرفیت با اعمال نمره و سوابق تحصیلی توامان ، پذیرش صورت خواهد گرفت.

در رشته  هنر ، ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۴۶۷ نفر است که تمام این ظرفیت با اعمال نمره و سوابق تحصیلی توامان ، پذیرش صورت خواهد گرفت.

در رشته  زبان های خارجی، ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ۷۴۱ نفر است که تمام این ظرفیت با اعمال نمره و سوابق تحصیلی توامان ، پذیرش صورت خواهد گرفت.

 

داوطلبان گروه علوم ریاضی و فنی می توانند رشته های ذیل را به ترتیب علاقه مندی و در صورت ظرفیت پذیرش استان  خود انتخاب نمایند:

 تربیت بدنی و علوم ورزشی- مهندسی مکانیک- مهندسی برق- مهندسی کامپیوتر – مهندسی معماری – مهندسی ساخت و تولید – مهندسی عمران – مهندسی مواد و متالوژی- ریاضیات و کاربرد ها- فیزیک- شیمی محض- —- برای دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

و رشته های : آموزش تربیت بدنی،  آموزش ریاضی،  آموزش فیزیک ،  آموزش ابتدایی، آموزش کودکان استثنایی  برای پردیس های مراکز استان ها .

 

داوطلبان گروه علوم انسانی می توانند رشته های ذیل را به ترتیب علاقه مندی و در صورت ظرفیت پذیرش استان  خود انتخاب نمایند:

رشته ها ی آموزش تاریخ، آموزش جغرافیا، آموزش علوم اجتماعی، آموزش الهیات، آموزش زبان عربی، آموزش راهنمایی و مشاوره، آموزش ابتدایی، آموزش کودکان استثنایی، آموزش ادبیات و زبان فارسی، برای پردیس های مراکز استان ها.

 

داوطلبان گروه علوم تجربی  می توانند رشته های ذیل را به ترتیب علاقه مندی و در صورت ظرفیت پذیرش استان  خود انتخاب نمایند:

مهندسی صنایع مبلمان، شیمی محض، برای دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی.

و رشته های آموزش زیست شناسی، آموزش شیمی، آموزش ابتدایی، آموزش کودکان استثنایی، در پردیس های مراکز استان ها.

 

داوطلبان گروه هنر  می توانند رشته های ذیل را به ترتیب علاقه مندی و در صورت ظرفیت پذیرش استان  خود انتخاب نمایند:

ارتباط تصویری ، برای دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی .

آموزش ارتباط تصویری، برای پردیس های مراکز استان ها.

 

داوطلبان گروه زبان های خارجی می توانند رشته های ذیل را به ترتیب علاقه مندی و در صورت ظرفیت پذیرش استان  خود انتخاب نمایند:

آموزش زبان انگلیسی، برای پردیس های مراکز استان ها

 

 

باتوجه به آنچه مطرح شد، ظرفیت کلی دانشگاه فرهنگیان در سال پیش رو مجموعا ۲۳۹۳۰ نفر است که ظرفیت قابل توجهی است.

در صورت داشتن سوال، در بخش نظرات مطرح نمایید. در صورت نیاز به مشاوره  غیر حضوری (تلفنی وتلگرامی) می توانید به آی دی @mahdi6959 و یا شماره تلفن ۰۹۳۹۹۶۸۶۹۵۹ جهت تعیین وقت مشاوره هماهنگ کنید.

با آرزوی موفقیت برای کلیه داوطلبان گرامی.

 

 

mahdiarkhodi

افتخارم این است که یک معلم هستم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 12 =